Z tohto zápasu to bolo všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

Štatistiky:

Strely na bránku: 24:24
Zákroky brankárov: 22:18
Vylúčenia: 6:5

Košice si doma poradili so Spišiakmi výsledkom 6:2 a znížili stav semifinálovej série na 1:2 na víťazné stretnutia z ich pohľadu. Po dvoch prehrách na ľade súpera tak zaknihovali pomerne jednoznačný a dozaista zaslúžený triumf. Hviezdou duelu bol Marek Slovák, zaznamenal hetrik.

60:00
Zápas sa skončil.

58:26
Šikovný pas z rohu klziska pred bránku chcel na gól premeniť Matúš Havrila, proti bol Filip Surák.

58:11
Spišiakom nevyšla ani opätovná snaha o zníženie náskoku súpera, stratou puku hostia prakticky založili košický protiútok.

57:13
6:2 – Košice dali gól do prázdnej bránky! Hostia po druhom strelenom góle odvolali brankára, Filipa Suráka vystriedal na ľadovej ploche šiesty korčuliar. Puk vo vlastnom obrannom pásme ukoristil BRETT POLLOCK a ďalekonosnou ranou trafil prázdnu bránku, Košičania tak zvýšili svoj náskok.

Bez asistencie

56:03
5:2 – Spišská Nová Ves dala gól! Prienikový pas za domácu obranu dostal JURAJ MAJDAN, zoči voči Jaroslavovi Janusovi bez problémov uspel a skóroval.

Asistencia: Igor Merežko, Dávid Romaňák

55:23
Bakoš si vymenil puk so spoluhráčom a zakončil, spomedzi kruhov ale neuspel. Spišiaci jemne Košičanov vystrašili, zaváhanie obrany ale nevyužili.

54:12
Košičania kombinovali s pukom v útočnom pásme, do zakončenia sa dostal Chovan.

52:45
Jääskeläinen prudkou strelou spoza hosťujúcej defenzívy Suráka nezaskočil.

51:28
Brankár Surák vysunul do šance v oslabení Burgessa, činil sa Janus.

50:52
Po dlhšom prerušení a zhliadnutí videozáznamu rozhodcovia vylúčili na dve minúty domáceho kapitána Michala Chovana, podľa všetkého sa previnil krosčekom. Spišiaci tak získali presilovku.

48:52
Breton naservíroval puk na hokejku Mikúša, ten ale druhý gól v zápase nepridal.

48:16
Marcel Melicherčík dohral, do bránky hostí sa po piatom góle postavil Filip Surák.

48:16
5:1 – Košice dali gól v presilovej hre! Fantastická kombinácia Košičanov v útočnom pásme skončila piatym presným zásahom, famóznu súhru využil hetrikovým gólom MAREK SLOVÁK, všetky tri zásahy zaznamenal v presilovkách.

Asistencia: Tomáš Mikúš, Alex Breton

47:22
Michael Vandas hral poriadne tvrdo, rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty. Dôvodom bolo napadnutie hlavy alebo krku.

46:00
4:1 – Košice dali gól! Domácim nevadil ani prehustený priestor v útočnom pásme, spomedzi troch brániacich protihráčov skóroval TOMÁŠ MIKÚŠ, Marcela Melicherčíka nekompromisne prekonal.

Asistencia: Brett Pollock

45:07
Olsson umne prihral pred bránku, zakončiť proti presile protihráčov nedokázal Fejes.